Black Mesa
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Max Payne (2001)

Go down

Max Payne (2001) Empty Max Payne (2001)

Pisanie by Xinos Czw Sty 29, 2015 4:07 pm

Kolejna perełka na naszym forum, tym razem od Remedy i 3D Realms. Produkt, który zrewolucjonizował branżę trzecioosobowych strzelanek. Jako tytułowy bohater gry, detektyw Max Payne, mamy za zadanie wyjaśnić sprawę dotyczącą narkotyku Valkirii, z którym ma związek śmierć jego żony i dziecka. Przemierzając zaśnieżone ulice Nowego Jorku jako bezwzględny zabójca powoli odkrywamy mroczną tajemnicę która kryje za sobą Valkiria...


Już na samym początku gry dostajemy prawdziwy emocjonalny cios w twarz. Max Payne po powrocie z pracy jest zmuszony widzieć na własne oczy, jak mordują jego rodzinę. Zabójcy byli w amoku, naćpani Valkirią. Charakterystycznym elementem tej serii jest możliwość użycia mechaniki ,,Bullet Time'' czyli klasycznego zwolnionego tempa, którego znamy chociażby z dzieła braci Wachowskich ,,Matrix''. Gra nie narzucała go, ale proponowała pewną alternatywę dla istniejącego wówczas gameingu. Na pierwszy rzut oka ta gra wydaje się kolejną nudną siekaniną w stylu Dooma lub Duke Nukem'a, jednak warto zapoznać się z nią trochę bliżej i poznać, w jaki sposób budowany jest w tymże produkcie klimat. Przerywniki filmowe w postaci komiksów, przywodzą na myśl chociażby kryminały z lat 50 w stylu Noir. Oprócz zwykłego poruszania się na boki Max potrafi robić najróżniejsze uniki w stylu właśnie wspomnianego Matrixa. Grafika jak na 2001 rok nadal lekko sprawia wrażenie, wraz z efektami dźwiękowymi. Oczywiście nie powinniśmy się spodziewać niczego ambitniejszego niż huki wystrzału, dźwięki przeładowania i odgłos bólu wrogów, jednak muzyka została perfekcyjnie skomponowana, najbardziej spodobała mi się ta w menu głównym.

Max Payne jest grą, do której mam ogromny sentyment. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że 1 część, jak i druga tej wspaniałej serii były najlepszymi produktami w branży gier komputerowych z jakimi przyszło mi się spotkać.

Max Payne (2001) Z
Xinos
Xinos
Admin

Liczba postów : 5
Join date : 28/01/2015
Skąd : z Daleka

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach